Türkiye Buz Hokeyi Süper Ligi Büyük Teşvik ile Seyirciye Hazırlanıyor!

22.08.2015

Her spor dalında olduğu üzere bizim sporumuz içinde en önemli kaynak olan seyirci potansiyelini oluşturmak üzere hazırlanan proje üzerine en üst ligimiz olan TBHF Süper Ligi'nin değer kazandırılması adına çok yönlü hedef içeren teşvik çalışması tamamlanmıştır.

TBHF Süper Liginde 2 olan yabancı sporcu sayısı 7 yabancı sporcuya çıkartılarak daha rekabetçi bir lig yapısı hedeflenmiştir. Türk sporcularımızın yüksek tecrübeye sahip yabancı oyuncular ile birlikte antrenman ve maç yapabilmesi ve onlara karşı oynamaları sağlanarak milli takım hazırlıklarımızı lig içerisinde dolu dolu uygulamak, seyircilere keyif dolu saatler geçirterek seyirci yapısını artan bir tabloya çevirmenin yolunun zemini hazırlanacaktır. Eğlenceye yönelik aktiviteler ile sportif içeriğin dışında göze ve kulağa hitap edilerek seyircinin zevk alması sağlamak üzere hazırlıklar devam etmektedir. Her sporun ihtiyacı olan, eksikliğinde her sıkıntının sebebi olan seyirci üzerine odaklanılan bu çalışmalarda camiamızın da desteği ile buz hokeyi dolu günler için alt yapı çalışmalarımız son sürat devam etmektedir.

Milli eğitim sistemimizin temellerini atmak üzere yine teşvik çalışması konularından olan hedef ülkelerinin eğitim sistemlerinin ülkemize sentezlenmesi hazırlanmış olup bu teşvik programında önemli bir yer verilmiştir. Alt yapıya yönelik destek çalışmalarımız tamamlanması akabinde sezon içerisinde açıklanacaktır. Teşvik projesi bilgilendirmesi spor kulüplerimizin 2014-2015 sezonu tescil formlarındaki e-posta adreslerine gönderilmiştir.