ALMAN BUZ HOKEYİ ANTRENÖRÜ TURSAS TÜRKİYE’DE TAKIM ÇALIŞTIRMAK İSTİYOR....

29.11.2015

Özellikle golcü oyuncu yetiştirmesiyle tanınan ve bu nedenle kalecilerin korkulu rüyası olarak bilinen  Alman Antrenör Udo Tursas Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu'nun davetlisi olarak ülkemize  geldi.

Udo Tursas İzmir’de yapılan İzmir B.B.S.K. - Koç Üniversitesi S.K. karşılaşmasını Federasyon Başkanı Prof. Dr. Bülent AKAY ile birlikte izledi. Daha sonra  gazetecilere açıklamalarda bulunan Alman teknik adam, Türkiye’de bir buz hokeyi  takımı çalıştırmaktan mutluluk duyacağını söyledi. Teknik Kurul Başkanı Cüneyt Kozan da  Udo Tursas ile Türkiye'deki buz hokeyinin gelişimi konusunda  görüş alışverişinde bulundu.

Kariyerinde kalecilik geçmişi de bulunan ve Kolner Haie takımında profesyonel olarak 7 yıl  forma giyen Tursas, 15 yıldır  buz hokeyi antrenörü olarak görev yapıyor. Aynı zamanda uluslararası hakem de olan Tursas, Almanya’da yönettiği 2 bin 9 adet maç ile kırılması zor bir rekorun sahibi. Alman buz hokeyi sistemi, bir antrenörün, görev yaptığı lig haricinde bir ligde hakemlik yapmasına izin veriyor.