Pandemi Komisyonu Çalışmalarını Sürdürüyor

19.06.2020

TÜRKİYE BUZ HOKEYİ FEDERASYONU PANDEMİ KOMİSYONU ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR.

Normalleşme sürecinin başlaması ile birlikte Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 1 Haziran 2020 tarihinde yayınlanan listede 45 branş için antrenman süreci başladı. Bu 45 branş içerisinde ise buz hokeyi bulunmuyor.

Doç. Dr. Korkut Ulucan başkanlığında oluşturulan ‘Pandemi Komisyonu’ Uluslararası Buz Hokeyi Federasyonu (IIHF) tarafından önerilen geri dönüş kademelerine göre bir yol haritası hazırkadı. Karantina Süreci, Buza Geri Dönüş, Takım Antrenmanları, Yarışma ve Müsabakalar başlıkları üzerinde yoğun çalışmalar sürüyor.

Spor ve Sağlık Bilimlerinden uzman kişilerin yer aldığı komisyon olası tüm geri dönüş senaryoları üzerinde detay planları hazırlıyor. 

Federasyon Başkanı Halit Albayrak yaptığı açıklamada: “Sporcularımız, ailelerimiz, kulüplerimiz, antrenörlerimiz ile birlikte buzu çok özledik. Bu sebeple alanında uzman kişilerden oluşan; Sportif Direktörümüzün, Proje koordinatörümüzün, sportif danışmanımızın eğitim kurulu, teknik kurul, sağlık kurulu başkanlarımızın yer aldığı bir pandemi komisyonu oluşturduk. Amacımız ‘Güvenli Geri Dönüş’ ilkesiyle hem sporcularımıza hem de kulüplerimize sağlıklı bir normalleşme süreci hazırlamak. Komisyonumuz çok yönlü çalışmalarını sürdürüyor. Umuyorum ki ortaya çıkacak olan bu rehber tüm kulüplerimizin ve sporcularımızın sağlıklarını koruyarak spora devam etmelerine yardımcı olacaktır.” Dedi.

Buz Hokeyi Federasyonu Pandemi Komisyonu’nda yer alan isimler ise şöyle: 

Doç. Dr. Korkut Ulucan (Başkan)
Prof. Dr. İlyas Dökmetaş, 
Prof. Dr. Osman Erk, 
Prof. Dr. Tunç Akkoç, 
Uzm. Dr. Barış Can, 
Dr. Mehmet Ünal, 
Dr. Öğrt. Üyesi Alparslan Kurudirek,
Tarık Göçmen,
Ferhat Tözünler 
Emre Aydın, 
Deniz İnce, 
Av. Gizem Adıgüzel Özmen